Spotkanie z Ewą Nowak

20 października klasa VI wzięła udział w spotkaniu z pisarzem

zorganizowanym przez Dyskusyjny Klub Książki działający przy Fili nr 3 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Dębicy. Gościem czytelników była Ewa Nowak - autorka felietonów, opowiadań i powieści dla młodzieży. Jej twórczość podpowiada jak radzić sobie w domu, w szkole, w dobrych i złych chwilach, z przyjaciółmi i z rodzicami. Pisarka w wyjątkowy sposób nawiązała kontakt z nastoletnią publicznością odnosząc się do takich wartości jak uczciwość, szczerość, przyjaźń, miłość i szacunek dla drugiego człowieka.

Ewa Nowak jest autorką popularnych wśród młodzieży powieści "Drugi"' "Biała wrona", "Koleżaneczki", "Ogon Kici", "Furteczki", "Piątki".

Po spotkaniu z pisarką uczniowie kl.VI zwiedzali wystawy w Galerii Sztuki w Dębicy. Szczególnym zainteresowaniem cieszyła się wystawa pt. "Świat snów" autorstwa Sylwii Pawelec. Następnie uczestnicy wycieczki wzięli udział w warsztatach plastycznych organizowanych przez pracowników Galerii Sztuki. Piękne prace plastyczne, które powstały w czasie zajęć zaprezentowane zostały na szkolnej wystawie.