Gdzie jesteś Pani Wiosno?

21 marca uroczyście powitaliśmy pierwszy dzień wiosny. Całą klasą wyruszyliśmy wraz z nasza panią na wiosenny spacer obok naszej szkoły. Celem wycieczki było oczywiście poszukiwanie śladów wiosny. Rozglądaliśmy się dookoła siebie i zobaczyliśmy pierwsze kwiaty mniszka lekarskiego, dzikich fiołków, niezapominajek i pękające pąki drzew.

Jednak najbardziej ciekawi byliśmy efektów jesiennego sadzenia cebul kwiatowych na szkolnych rabatkach. Nie zawiedliśmy się. Do słonka wygrzewały się niebieskie szafirki, skromne żonkile i nieśmiałe tulipany. Z ziemi wykłuwały się też liście funkii, żurawek i źdźbła wschodzącej seledynowej trawy. Widok budzącej się wiosny wszystkich nas zachwycił i z uśmiechem, choć niechętnie wróciliśmy do klasy na zajęcia. Wiosna, wiosna, ach to TY !!!