Witajcie w trzeciej klasie !!!

Tradycyjnie 1 września o godz. 8 uczestniczyliśmy we mszy św., a następnie przeszliśmy do szkoły i zebraliśmy się w sali gimnastycznej. O godz. 9.00 rozpoczęły się uroczystości szkolne związane z nowym rokiem szkolnym 2016/2017. Po wystąpieniu Sztandaru Szkoły Podstawowej, odśpiewaliśmy dumnie hymn państwowy. Następnie pani dyrektor szkoły Alicja Błońska przywitała po wakacjach wszystkich przybyłych nauczycieli, uczniów i ich rodziców oraz pracowników administracyjnych szkoły.

Gorącymi oklaskami powitaliśmy kilkunastu nowych uczniów. W dalszej części wystąpienia pani dyrektor odczytała fragmenty listu pani minister Anny Zalewskiej. Obejrzeliśmy także część artystyczną, którą przygotowali uczniowie kl. II gimnazjum pod opieką wychowawczyni pani Krystyny Gawle. Potem już każda klasa z wychowawcą udała się do swojej sali. W klasie czekały na nas atrakcyjne gazetki i dekoracje oraz nowa koleżanka – Dominika Włoch. Ucieszyliśmy się bardzo, a zwłaszcza dziewczynki, bo wzmocni swoją osobą żeńską i piękniejszą część naszej grupy. Od 1 września w naszej klasie jest teraz 17 uczniów: 7 dziewczynek: Dominika, Martyna, Oliwia M., Wiktoria, Zuzanna, Julia, Oliwia K. i 10 chłopców: Bartosz, Krystian, Tomasz Ch., Patryk, Mateusz, Tomasz M., Krystian B., Patryk Ch., Marcin i Mikołaj. Wszyscy przez wakacje trochę podrośliśmy, ale nikt nie przerósł jeszcze pani Aldony. Nieśmiało przyglądaliśmy się sobie i uważnie wysłuchaliśmy informacji wychowawcy o „bezpiecznej drodze do i ze szkoły”. Na koniec pan Andrzej zrobił nam pamiątkowe klasowe zdjęcie i prędko udaliśmy się do domów, aby nacieszyć się jeszcze urokami ciepłego lata.

Wszystkim uczniom  chcę:
„… życzyć na początek, by nauka szła jak z płatka.
Żeby było tyle piątek, ile pszczół na polnych kwiatkach.
Długopisy, wieczne pióra, niechaj piszą mądrze, ładnie.
I niech skrzypią tak jak żuraw, kiedy błąd się gdzieś zakradnie
Promień słońca niech ukradkiem wejdzie w każdy szkolny zeszyt,
Bo w tej szkole moi mili - każda lekcja Was ucieszy ”.
Wszystkim rodzicom chcę życzyć pociechy i dumy ze swoich dzieci oraz owocnej i partnerskiej współpracy ze szkołą.