„ W tajemniczej krainie krasnali”

W nagrodę za włożony trud w przygotowanie Dnia Babci i Dziadka, pierwszoklasiści w piątek 20 stycznia 2012 r. obejrzeli w D.K. „Mors” baśń muzyczną pt.: „ W tajemniczej krainie krasnali”,  w której złośliwy troll Szczerbol pomieszał wszystkie bajki. Widzowie  wspólnie z aktorami musieli napisać je od nowa.  Całe przedstawienie przeplatane było zabawami.

Dzieci miały możliwość wykazania się  zręcznością, podczas zabawy w smażenie i pakowanie naleśników. Wśród wszystkich uczniów zostały rozlosowane nagrody. Każde dziecko otrzymało również  drobny upominek. Później pierwszoklasiści wraz z kolegami z klasy trzeciej odwiedzili Straż Pożarną w Dębicy. Z dużym zainteresowaniem wysłuchali informacji na temat pracy strażaków. Dokładnie obejrzeli samochody strażackie i ich wyposażenie. Każdy mógł wsiąść do samochodu i poczuć się przez chwilę strażakiem ruszającym do akcji. O sporym zainteresowaniu świadczyła ilość zadawanych pytań. Dzieci nieco zmęczone, ale bardzo zadowolone  wróciły do szkoły.