„Czytanie jest dobre na wszystko”

W październiku rozpoczęliśmy cykl spotkań z naszymi rodzicami pod hasłem „Czytanie jest dobre na wszystko”. Spotkania te mają na celu propagowanie czytelnictwa wśród uczniów, a także uświadomienie rodzicom walorów wspólnego, codziennego czytania książek. Na pierwszym zebraniu rodzice zostali zachęceni do czytania w domu swoim dzieciom oraz dowiedzieli się, lub sobie przypomnieli,  jaki wpływ na rozwój dzieci ma głośne czytanie.

Kilkoro z nich wyraziło zgodę na cykliczne spotkania w klasie, aby czytać dzieciom kolejne rozdziały książki, która jest lekturą dla kl. II., a bohatera której zna chyba każde dziecko tzn. Kubusia Puchatka. Dzieci z niecierpliwością czekały na przyjście pierwszego z rodziców, którym była mama Klaudii C. Słuchały z wielką uwagą I rozdziału „Kubusia Puchatka”. Po  wysłuchanym opowiadaniu uczniowie pisali odpowiedzi na pytania dotyczące przygody misia. Udział w tej akcji pozwoli dzieciom na poszerzenie ich umiejętności czytelniczych, rozwinie wyobraźnię, wzbogaci słownictwo i utrwali umiejętność poprawnego konstruowania zdań podczas pisania odpowiedzi na pytania. Uczniowie czekają na następne przygody Kubusia i jego przyjaciół oraz na przyjście rodziców kolejnych uczniów.