Święty Mikołaj przynosi prezenty

Grudzień to czas prezentów zwłaszcza dla dzieci. Inicjatorem akcji pomocy dzieciom był wrażliwy na potrzeby bliźnich, pobożny chłopiec z Miry - Mikołaj, później biskup i święty. My też mogliśmy się wspólnie cieszyć i bawić, w tym roku w Rzeszowie, za sprawą naszych kochanych rodziców. Film „Przełęcz ocalonych” zapadł nam na długo w pamięci. Film opowiada historię młodego chłopaka, który pałając miłością do ojczyzny zaciąga się do wojska.

Ale zamiast odbierać życie woli je ratować – służy ojczyźnie jako sanitariusz. Jest wierny do końca swoim przekonaniom religijnym, mimo, że jest szykanowany za wiarę przez kolegów i przełożonych. Na polu walki ratuje rannych - swoich i wroga. Brakuje dzisiaj bohaterów i wzorców do naśladowania. Widzimy, że przemocą niewiele można zbudować. Film godny polecenia. Nadmiar adrenaliny rozładowaliśmy na  torze kartingowym.