Czytamy dzieciom

W ramach szkolnej akcji czytamy dzieciom, w lutowy poranek odwiedził nas kolejny rodzic z naszej klasy. Tym razem naszym gościem była mama Julii – pani Małgosia. Tradycyjnie przeczytała nam kolejny rozdział naszej lektury „Przygody Kubusia Puchatka”. Następnie opowiedziała nam o sobie, o swoim dzieciństwie, zawodzie i zainteresowaniach. Zaprezentowała nam kilka przedmiotów, którym „nadała nowe życie”, za pomocą metody decoupage.

Wyjaśniła dzieciom sposób pracy tą techniką zdobniczą, która polega na przyklejaniu na odpowiednio spreparowaną powierzchnię (praktycznie każdą powierzchnię: drewno, metal, szkło, tkaninę, plastik, ceramikę) wzoru wyciętego z papieru lub serwetki papierowej (technika serwetkowa). Ponadto dowiedzieliśmy się, że mama Julii lubi piec ciasteczka. Mogliśmy osobiście skosztować i ocenić jej wypieki, gdyż przygotowała dla nas słodką niespodziankę. A, że znamy się na słodkościach znakomicie, to ocena była wysoka. Na koniec chętni mogli zadawać pytania naszemu gościowi, który cierpliwie na nie odpowiadał. Na pamiątkę tego spotkania otrzymaliśmy od pani Małgorzaty pamiątkowe podkładki urodzinowe pod kubeczki wykonane przez nią metodą decoupage. To było super spotkanie. Dziękujemy pani Małgosiu !!!!!!