W Dębicy

28 marca w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej im. Krzysztofa Pendereckiego byliśmy na premierze spektaklu Co czujesz, czyli symfonia uczuć, w którym brała udział nasza koleżanka Wiktoria. Mieliśmy okazję słuchać muzyki Krzysztofa Pendereckiego, podczas której młodzi artyści wyrażali ruchem, tańcem, mimiką emocje towarzyszące każdemu z nas. A mianowicie miłość, nienawiść, gniew, szczęście, radość, smutek czy złość.

Następnie udaliśmy się na ul. Rzeszowską, gdzie znajduje się dom Krzysztofa Pendereckiego i po wysłuchaniu krótkiej biografii, pani obiecała nam przeczytać książkę pt. „Penderecki przez dziurkę od klucza” z której dowiemy się wiele ciekawostek o sławnym dębiczaninie. Trudno było przejść bez zatrzymania obok pomnika Jana Pawła II kolejnego wielkiego Polaka.  Wychowawczyni opowiedziała nam o ważnych wydarzeniach z jego życia. Tak pełni pozytywnych emocji i wrażeń wróciliśmy do szkoły.