Święto Niepodległości

W dniu 11 listopada 2010 w naszej szkole odbyła się gminna akademia z okazji obchodów Narodowego Święta Niepodległości .

W uroczystości uczestniczyli zaproszeni goście : poseł na Sejm RP pan Kazimierz Moskal ,pan Edward Brzostowski , wójt gminy Żyraków pan Krzysztof Moskal ,radni gminy Żyraków ,dyrektorzy szkół , mieszkańcy Straszęcina. Po wysłuchaniu przemówień wójta gminy Żyraków p. Krzysztofa Moskala oraz zaproszonych gości p . Edwarda Brzostowskiego ,posła na Sejm RP p. Kazimierza Moskala ,uczniowie Zespołu Szkól Publicznych w Straszęcinie zaprezentowali montaż słowno - muzyczny „Drogi do niepodległości .” Teksty poetyckie oraz piosenki w wykonaniu uczniów były okazja do refleksji nad znaczeniem wolności w życiu każdego człowieka ,pobudzały do zastanowienia nad wartościami takimi jak ojczyzna i patriotyzm .

opracowała : Renata Michalik