Śniadanie wielkanocne

W ostatnim dniu nauki przed Świętami Wielkanocnymi, pierwszoklasiści spotkali się przy odświętnie nakrytym stole. Nie mogło na nim zabraknąć pisanek, baranka,  palmy i innych charakterystycznych dla tego święta ozdób. Uczniowie przypomnieli sobie tradycje związane ze świętami Wielkiej Nocy,a także poznali zwyczaje innych krajów.

Choć śniadanie klasowe należało do skromnych, były tam jajka – symbol  życia, odradzania się i zmartwychwstania, były też baby – symbolizujące  doskonałość i bogactwo umiejętności. Nie zapomniano o życzeniach, które dzieci składały sobie z okazji nadchodzących świąt. Po posiłku był czas na piękne ozdobienie papierowych pisanek, które przystroją w domu świąteczny stół. Na zakończenie każde dziecko otrzymało wielkanocny upominek.