Michał i … wiersze

Ponad sześćdziesięciu młodych recytatorów, a wśród nich uczeń klasy pierwszej Michał Michoń, wzięło udział w finale XII Biesiady Literackiej zorganizowanej przez Szkołę Podstawową nr 12 i Miejski Ośrodek Kultury w Dębicy. Konkurs odbywał się 18 kwietnia br. w Domu Kultury Śnieżka. Konkurencja była spora, a rywalizacja zacięta. Michał, choć nie stanął na podium, godnie reprezentował naszą klasę i szkołę. Z kolei dnia 25 kwietnia  reprezentował nas na Gminnym Turnieju Recytatorskim Poezji Dziecięcej im. Jana Brzechwy.

Recytował wiersze: „Sowa” Jana Brzechwy i „Modlitwa o drogi proste” Małgorzaty Nawrockiej. Tym razem został dostrzeżony i nagrodzony przez jury. Trzecie miejsce, piękny dyplom i kolorowa książka to widoczne dowody uznania komisji. Tym samym Michał będzie reprezentował naszą szkołę na Międzygminnym Turnieju Recytatorskim Poezji Dziecięcej im. Jana Brzechwy 2012 w Radomyślu Wielkim. Michałowi serdecznie gratulujemy i życzymy  dalszych sukcesów!