Bądź widoczny

Wrzesień to czas, kiedy rodzice, nauczyciele przypominają swoim pociechom zasady bezpieczeństwa. W naszej szkole gościliśmy policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Dębicy, którzy poszerzyli naszą wiedzę na temat bezpiecznego zachowania w drodze do i ze szkoły, przechodzenia przez jezdnię, właściwego zachowania przy wysiadaniu z samochodu czy autobusu, oraz zachowania się podczas jazdy w środkach komunikacji.

Pan policjant szczególną uwagę zwrócił, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe, które każdy uczeń powinien posiadać. Na tym spotkaniu uczniowie klas I- III zostali wyposażeni w opaski odblaskowe. Uwieńczeniem spotkania była możliwość obejrzenia radiowozu oraz wcielenie się w rolę policjanta. Na zakończenie spotkania reprezentanci klasy I pięknie wyrecytowali  wiersz o roli policjanta oraz wręczyli pamiątkowe podziękowanie zaproszonym gościom.