Opłatek Szkolny

22 grudnia w przededniu Wigilii Bożego Narodzenia nasza Szkolna Rodzina spotkała się na wspólnym opłatku,

aby razem przeżyć wydarzenia sprzed 2000 lat, kiedy to w ubogiej stajence, w Betlejem narodził się Jezus. W świąteczny nastrój, w czas kiedy wszyscy stają się lepsi, kiedy pragną obdarowywać się miłością i radością, wprowadziła nas piękna inscenizacja w wykonaniu uczniów, tych młodszych - pierwszoklasistów i tych z klas starszych. W blasku gwiazdy, która przyniosła nowinę pasterzom i wskazywała drogę Trzem Królom, wysłuchaliśmy pięknych kolęd w wykonaniu naszych solistów oraz chóru szkolnego. Nie zabrakło też ciepłych, serdecznych życzeń przekazanych wszystkim przez dyrektora szkoły Panią Renatę Michalik. Zakończeniem spotkania było łamanie się, poświęconymi przez ks. Mieczysława Kitę, opłatkami i składanie bożonarodzeniowych życzeń.