Andrzejki z książką w tle… czyli wieczór w dębickiej bibliotece!!!

29 listopada, w wigilię imienin Andrzeja, wszyscy uczniowie klasy piątej (i Michał) wzięli udział w imprezie andrzejkowej zorganizowanej w Bibliotece Miejskiej w DK Mors. Dzięki gościnności pań bibliotekarek młodzi czytelnicy mogli pobawić się w tak przyjaznym miejscu, jakim jest biblioteka w Dębicy. Od lat uczniowie naszej szkoły biorą udział w atrakcyjnych zajęciach tam organizowanych.

Naszej imprezie towarzyszyło czytanie książki Liliany Fabisińskiej pt. Andrzejkowa przepowiednia, w której andrzejkowe wspomnienia babci splatały  się w niezwykły sposób z losami wnuczki . Nie obyło się oczywiście bez lania wosku i innych wróżb, które były dobrą zabawą, ale nikt nie potraktował ich serio… Pierwsze za drzwi wymaszerowały buty Kamilki i Sebastiana, dziewczynki wywróżyły sobie imiona przyszłych mężów, a chłopcy słodkie i dostatnie życie. Zabawa trwała długo, dlatego zjedliśmy pyszną pizzę i jeszcze lepsze ciasto przygotowane przez mamę Klaudii, Szymona, Wiktorii, Sebastiana i naszą koleżankę Kamilkę. Na deser dostaliśmy od rodziców Patrycji smakowite owoce.  Dziękujemy bardzo mamie Klaudii za opiekę i pomoc w zorganizowaniu imprezy! Zabawa była super, emocje sięgały zenitu!

SERDECZNIE  DZIĘKUJEMY  PANIOM  BIBLIOTEKARKOM  Z  BIBLIOTEKI W DK MORS W DĘBICY ZA  ZAPROSZENIE  I  ŻYCZLIWOŚĆ!!!