Najlepsze recytatorki z klasy piątej na konkursie

Nie jest dane żadnemu krajowi wydać z siebie więcej niż jednego poetę, który się stanie najwyższą wartością i punktem odniesienia dla literatury swego narodu. Jest Dante we Włoszech, Szekspir w Anglii, Puszkin w Rosji.

W Polsce – Mickiewicz.

3 grudnia 2012 w Szkole Podstawowej w Mokrem odbył się II Międzyszkolny Konkurs Recytatorski Śladami Bajek i Ballad Adama Mickiewicza. Uczniowie tej szkoły pięknie zatańczyli poloneza do muzyki Wojciecha Kilara, przedstawili historię życia naszego Wieszcza  i zaprezentowali inscenizację ballady Świtezianka. Na korytarzu można było obejrzeć wystawę książek i fotografii dotyczących życie i twórczości poety.Następnie rozpoczął się konkurs. Wzięły w nim udział  Kamilka i Edytka – nasze koleżanki z klasy piątej. Przedstawiły fragmenty ballad: Pani Twardowska  i  Powrót taty. Dziewczynki zaprezentowały się pięknie i w nagrodę za piękną recytację otrzymały poezje Mickiewicza – Kamila Ballady i romanse, Edyta Pana Tadeusza !

Dziewczynkom gratulujemy!