Proponuję upieczenie  z dziećmi  kruchych  ciasteczek.  Wykonanie jest proste i nie wymaga dużego nakładu pracy , i szczególnie teraz w okresie pandemii   można upiec więcej, włożyć do pudełka i przechowywać przez dłuższy okres.  Podaję  sprawdzony przepis na ciasteczka: produkty:70dkg mąki/dobrze jest  wymieszać zwykłą mąkę z krupczatką/, 30dkg tłuszczu/masło + margaryna/, 30 dkg cukru, 5żółtek, 2 łyżeczki proszku do pieczenia, 3 łyżki kwaśnej śmietany/ile zabierze ciasto /, pół łyżeczki sody wymieszać ze śmietaną , zapach/np. wanilia/. Wykonanie: mąkę wymieszaną z proszkiem do pieczenia, tłuszcz , cukier siekamy nożem, dodajemy żółtka , zapach i śmietanę, zarabiamy  szybko ciasto, które  schładzamy w lodówce /2godz. ale można zostawić na noc/. Następnie rozwałkowujemy ciasto i wycinamy foremką różne kształty. Wierzch każdego ciasteczka można posmarować pozostałym białkiem i posypać cukrem kryształem. Piec na złoty kolor w temp.180*C prze około 10minut.

Życzę miłej zabawy i smacznego !