Sharenting i wizerunek dziecka w sieci

Sharenting to zjawisko dość powszechne wśród współczesnych rodziców, a dokumentowanie życia dziecka w internecie stało się niemal normą społeczną. Czy wiesz, że…23% dzieci zaczyna cyfrowe życie, zanim fizycznie przyjdzie na świat. Dzieje się tak ponieważ  rodzice zamieszczają w sieci nagrania lub zdjęcia ultrasonograficzne ich przyszłego potomstwa. Średnia wieku „ cyfrowych narodzin” wynosi 6 miesięcy. PORADNIK DLA RODZICÓW. Sharenting to słowo, które powstało z połączenia dwóch angielskich określeń: share- dzielić się, rozpowszechniać oraz parenting- rodzicielstwo .

Sharenting określa regularne zamieszczanie przez rodziców w internecie , głównie na portalach społecznościowych , blogach, forach  dyskusyjnych  szczegółowych informacji , zdjęć i filmów z życia dzieci.

Skutki nierozważnego publikowania i ujawniania informacji z życia dziecka mogą być bardzo poważne. O ile wrzucenie kilku neutralnych fotografii przedstawiających pozytywne wydarzenia nie jest niczym złym, to nieodpowiedzialne udostępnianie na duża skalę informacji o dziecku może mieć wpływ na jego życie nie tylko obecnie ale także
w przyszłości.

-  Co to jest cyfrowy kidnaping?

-  Jak rozsądnie dzielić się cyfrowym wizerunkiem dziecka?

-  O konsekwencjach niedbania o reputację online.

Tego między innymi można dowiedzieć się z poradnika dla rodziców „ Sharenting i wizerunek dziecka w sieci.”

Polecam Renata Rugała