W teatrze

11 grudnia na scenie Teatru im. L. Solskiego w Tarnowie uczniowie mieli okazję spotkania się z wieloma postaciami zamieszkujacymi karty klasyki literatury dziecięcej w spektaklu  „Lokomotywa II”. Byli to bohaterowie polskich wierszowanych bajek z morałem: Tuwima, Fredry, Brzechwy, Konopnickiej i Jachowicza.

Reżyser Mariusz Szaforz zabrał widzów w podróż przez szalony plac zabaw, na którym wszystko jest możliwe. Dzieci wielkimi brawami podziękowały  aktorom za wspaniałą grę . Duże wrażenie zrobiły na widzach efekty specjalne. Bardzo podobała się scenografia i muzyka.  Po spektaklu dzieci zwiedziły Małą Scenę i Scenę Underground, zaplecze techniczne oraz wysłuchały  opowiadania o pracy w teatrze.

FOTOGRAFIE  Paweł Topolski