„BRZYDKIE KACZĄTKO” w teatrze MASKA w Rzeszowie.

7 kwietna uczniowie klasy III wybrali się do Teatru „Maska” w Rzeszowie. Dzieci z wielkim zaciekawieniem obejrzały spektakl „Brzydkie kaczątko”. Po przeczytaniu tej lektury mogli skonfrontować swoje wyobrażenia o świecie przedstawionym w baśni z adaptacją sceniczną. Każdy z nas bywał lub bywa „brzydkim kaczątkiem”. Jak poczuć się lepiej i piękniej? Ta historia była właśnie dla uczniów piękną lekcją otwartości, tolerancji i akceptacji siebie i innych. Wizyta w teatrze dała również dzieciom możliwość zobaczenia jak wygląda prawdziwy teatr. Po wspaniałym, pełnym wrażeń przedstawieniu, który nagrodzony został gromkimi brawami, młodzi widzowie wzięli udział w lekcji edukacyjnej w Muzeum Lalek Teatralnych. Aktorka Teatru „Maska” w bardzo ciekawy sposób zapoznała dzieci z podstawowymi rodzajami lalek teatralnych oraz ze zbiorami Muzeum. Każde dziecko miało okazję poczuć się prawdziwym aktorem – mogło zająć się animacją wybranej przez siebie lalki.