Udana wycieczka

Nareszcie warunki pandemiczne pozwoliły na wspólny wyjazd. Z ciekawością czekaliśmy na 18 maja, by przy słonecznej pogodzie uczestniczyć w wycieczce w Góry Świętokrzyskie. Dlaczego tam? Powody są co najmniej dwa: po pierwsze lubimy góry, a po drugie chcieliśmy zobaczyć miejsce najbardziej związane z patronem naszej szkoły - czyli Henrykiem Sienkiewiczem. I zaczęliśmy właśnie od dworku w Oblęgorku. Dużo ciekawych rzeczy dowiedzieliśmy się o ty pisarzu, a przede wszystkim wiemy dlaczego na postumencie koło szkoły wydaje się on taki „mały” – choć był wielkim pisarzem. Potem był zamek w Chęcinach – piękny chociaż mocno uszkodzony. Mogliśmy okazję wziąć do ręki prawdziwy ciężki miecz, którym rycerze dawniej walczyli. Na zakończenie zwiedzania pojechaliśmy na Św. Krzyż. Fajna była ta jazda meleksami i to, że mogliśmy zakupić sobie upominki. Trochę zmęczeni wróciliśmy do Straszęcina w nadziei, że może za niedługo uda nam się znowu gdzieś wybrać.