Niezwykła wycieczka

22 września 2022 uczniowie klasy V pod opieką wychowawców zebrała się przed szkołą, aby udać się na wycieczkę do Ćmielowa i Krzemionek Opatowskich. Najpierw udaliśmy się do fabryki porcelany w Ćmielowie. Przed wejściem oglądaliśmy rzeźby przedstawiające małpy z różnych stron świata, siadaliśmy na porcelanowej ławce. Następnie weszliśmy do muzeum, gdzie podziwialiśmy piękne porcelanowe wyroby. Naszą uwagę zwróciły niezwykłe prace i bardzo wysokie ceny. W kolejnej sali, ubrani w fartuchy ochronne malowaliśmy własne, porcelanowe kubki. W czasie gdy kubki były wypalane, my zwiedzaliśmy dalszą część fabryki. Najbardziej podziwialiśmy obrazy z Matką Bożą malowane na porcelanie. Po obejrzeniu obrazów wróciliśmy po nasze kubki, które przez ten czas zostały wypalone. Wszystkie były bardzo ładne. Gdy wzięliśmy nasze arcydzieła, poszliśmy do autobusu i pojechaliśmy na obiad. Po obiedzie udaliśmy się do Krzemionek Opatowskich. Tam zobaczyliśmy jak żyli ludzie bardzo dawno temu. Później poszliśmy do kopalni krzemienia pasiastego. Po zwiedzeniu kopalni, udaliśmy się do starej wioski, która należała do naszych przodków sprzed tysięcy lat. Moją uwagę najbardziej zwróciły domy, które miały gliniane ściany i słomiane dachy. Po powrocie udaliśmy się do małego sklepiku, w którym mogliśmy kupić pamiątkę lub widokówkę. Następnie poszliśmy do autobusu i wróciliśmy do Straszęcina.

Według mnie ta wycieczka była bardzo fajna i ciekawa. J Kacper Panek