Półkolonia 2013

Na nudę nie mogli narzekać uczniowie, którzy brali udział w półkolonii w Straszęcinie. Wzięło  w niej udział 30 dzieci, dla  których główną bazą w dniach 5 -19 sierpnia była szkoła. Półkolonia odbywała się pod hasłem: Odkrywamy talenty. Każdego dnia pod opieką wychowawczyń: Barbary Różańskiej i Moniki Rogowskiej półkoloniści zdobywali inne umiejętności. Potwierdzają to nazwy zajęć: Władca pędzla, Muzyczne pasje, Młody ogrodnik, Dzień robota, Prawie jak Michael Phelps, Smacznie i zdrowo, Taniec to moje życie. Oprócz ciekawych zajęć dzieci uczestniczyły w wycieczkach. Zwiedziły Skansen Archeologiczny Karpacka Troja w Trzcinicy, Muzeum Kultury Ludowej  w Kolbuszowej, Muzeum Okręgowe w Rzeszowie, gdzie zobaczyły wystawę Legowisko –

historie klockami budowane. Były też w kinie Helios aby obejrzeć nowe przygody smerfów i dębickim parku wodnym. Zorganizowano również spotkanie z pracownikiem KRUS połączone z projekcją filmu mówiącego o bezpiecznym zachowaniu w czasie wakacji. Wszystkie dzieci otrzymały od firmy piękne, wartościowe książki. Na zakończenie odbyło się, z udziałem Wójta Gminy Żyraków pana Marka Rączki,  spotkanie dzieci, wychowawców  i rodziców w czasie którego półkoloniści pochwalili się nowymi umiejętnościami wokalno-tanecznymi, aktorskimi oraz zdolnościami kulinarnymi. Wtedy też otrzymali prezent, który będzie im przypominał dwutygodniowe sierpniowe zajęcia.Straszęcińska półkolonia była miłym akcentem kończących się wakacji. Dzięki przychylności władz gminy, sponsorom i wsparciu wielu życzliwych ludzi, dzieci długo wspominać będą czas beztroskiego wypoczynku.