Wigilia klasowa

Przygotowania do klasowego spotkania wigilijnego rozpoczęły się  kilka dni wcześniej od świątecznego wystroju   klasy, ubrania choinki i upieczenia pierniczków.   W dniu klasowej  Wigilii uczniowie  przyszli do szkoły odświętnie ubrani, by razem  przeżywać tradycje Świąt Bożego Narodzenia.  Dzieci wspólnie  przygotowały świąteczne nakrycie stołu: biały obrus, świecę,  stroik.  Klasową wigilię rozpoczęli: Wiktor, Emilia, Karol i Patryk od przeczytania fragmentu Pisma Świętego. Później  dzieląc się opłatkiem, wszyscy  składali sobie świąteczne życzenia.  Po kolędowaniu rozpoczął się wspólny posiłek, za którego organizację bardzo dziękujemy Rodzicom.  Samodzielnie wykonane pierniczki bardzo dzieciom smakowały. Po zakończeniu klasowego spotkania uczniowie uczestniczyli w uroczystej szkolnej akademii z okazji Świąt Bożego Narodzenia.  Przeżywanie wydarzeń przedstawionych w jasełkach,  wspólne kolędowanie wprawiło wszystkich w świąteczny nastrój i  było wprowadzeniem do zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.