W dworku

W ramach innowacji „Żywe lekcję historii” odbyło się kolejne spotkanie  mające na celu poszerzyć wiedzę uczniów na temat historii swojego regionu. Na zajęciach gościliśmy Pana sołtysa Andrzeja Wielgosa, który opowiedział nam o rozwoju Straszęcina na przestrzeni wieków. Słuchacze z niezwykłą ciekawością wsłuchiwali się w legendy dotyczące wywodzenia się nazwy wsi Straszęcin. Na zakończenie spotkania w szkole oglądaliśmy film p.t. „Piękna Wieś Podkarpacka- Straszęcin- 2012”. Następnie udaliśmy się na wycieczkę do dworku, gdzie oglądaliśmy portrety, zdjęcia związane z jego historią oraz rodami Bielańskich i Stubenvollwów. Przechodziliśmy przez pomieszczenia, w których żyli, pracowali dawni właściciele, a teraz są one wykorzystywane na współczesne potrzeby. To była udana wycieczka. Dziękujemy naszemu przewodnikowi za przekazaną wiedzę historyczną i ciekawe zajęcia.