Skończyły się wakacje i znowu jest okazja spotkać się w szkole. Zaczęliśmy trudny czas, bo klasę VII, w której jest więcej nauki i nowe przedmioty. Są też nowi nauczyciele, ale to akurat jest fajne, bo jest okazja na zmiany oby lepsze. Nasza wychowawczyni na pierwszym spotkaniu prosiła nas, byśmy dali się od początku poznać z tej dobrej strony. Dziewczynom na pewno to się uda, ale chłopakom? – zobaczymy. Nie ma z nami Bartka, jest nas mniej, przeniósł się do tej drugiej klasy – oby było mu tam lepiej. Wybraliśmy na przewodniczącego Dominika. Nasza pani obawiała się czy podoła zadaniu, ale on sam wydaje się być przekonany, że da radę i tego mu życzymy. W piątek 15 września uczestniczyliśmy w akcji „sprzątanie świata”. Fajnie, że jest choć taki jeden dzień w roku, kiedy młodzi ludzie mogą pokazać jak im zależy na czystym środowisku. My poszliśmy pielić klomb, który zdobi naszą wieś, bo jest obsadzony pięknymi krzewami, ale wymaga czasami oczyszczenia z chwastów. Taka praca jest fajna, ale wymaga systematyczności – no cóż trzeba o tym pomyśleć jak ten problem rozwiązać. W nowym roku szkolnym życzymy sobie zmian ale tych na lepsze.