Wigilia klasowa

Zanim udaliśmy się na przerwę świąteczną do domu, by poczuć smak Świąt Bożego Narodzenia usiedliśmy do wspólnego stołu. Po obejrzeniu „Jasełek” w wykonaniu uczniów z różnych klas (także i z naszej) poszliśmy do sali lekcyjnej, by wspólnie spożyć namiastkę wigilijnej wieczerzy. Przy stole nakrytym białym obrusem, zjedliśmy pierogi przygotowane przez panie kucharki i ciasto upieczone przez mamę Dominika. Do tego były mandarynki i soczki. Przy stole towarzyszyła nam zaproszona przez nas, pani od języka polskiego Renata Michalik. Słuchając kolęd ( ze śpiewaniem nam nie wyszło) toczyliśmy rozmowy o tradycjach świątecznych i składaliśmy sobie życzenia. Niestety nie wszyscy byli obecni w tym dniu w szkole, zapewne choroba im to uniemożliwiła.