#SuperKoderzy

#SuperKoderzy to projekt organizowany przez Fundacje Orange. Nasza szkoła zakwalifikowała się do niego jako jedna ze 140 placówek w Polsce. W projekcie biorą udział klasy 7a, 7b oraz 8. Realizowana jest ścieżka 3Wymiary Matematyki. Są to innowacyjne zajęcia, które rozwijają umiejętności w obszarze projektowania i drukowania przy użyciu drukarek 3D. Projekt, trwający od października 2023 r. do kwietnia 2024 r., koncentruje się na wykorzystaniu programu Tinkercad, który umożliwia tworzenie zaawansowanych modeli 3D. Nasi uczniowie zdobywają wiedzę nie tylko na temat samego programu, ale również uczą się, jak skutecznie operować drukarkami 3D, co stanowi istotną umiejętność w dzisiejszym świecie technologii.
Liderami projektu są: Ewelina Piękoś, Lucyna Pacześniak, Agnieszka Szpyrka.