Dzień Matematyki

W czwartek uczniowie naszej klasy świętowali Dzień Matematyki – Królowej Nauk. W tym dniu wszyscy przyszli do szkoły ubrani z wykorzystaniem symboli matematyki, co więcej na naszym stole pojawiły się ciasta w kształcie figur geometrycznych – za co dziękujemy mamie Filipa. Dzień Matematyki był okazją do zaakcentowania roli tej dziedziny nauki w życiu codziennym. Podczas prowadzonych gier i zabaw matematycznych, uczniowie zmagali się z wieloma zadaniami i łamigłówkami oraz wykorzystywali wcześniej zdobyte umiejętności. Mieli oni okazję do sprawdzenia i odkrywania nowych zagadnień. Celem tych gier i zabaw było przekonanie wszystkich, ze matematyka jest ciekawa, potrzebna i zachęcająca do logicznego myślenia przez podejmowanie wyzwań w dążeniu do celu. Nauka przez zabawę dała radość ze wspólnego odkrywania świata matematyki. Podczas konkurencji uczniowie wykazali się wysokim poziomem wiedzy i umiejętności matematycznych, jednak  tytuł Młodego Matematyka zdobyli: Dawid, Klara, Franiu, Maciek, Filip, Antoś, Maja.