Rozstrzygnięcie XXI edycji wojewódzkiego konkursu MOJA MIEJSCOWOŚĆ I REGION SĄ PIĘKNE

W dniu 21marca 2024 roku podsumowano XXI edycję konkursu wojewódzkiego „Moja miejscowość i region są piękne” organizowanego przez Zespół Szkół Nr 2 im. Marii Konopnickiej w Nienadówce. Celem konkursu było zaangażowanie uczniów i ich środowisk do aktywnego poznania swojej małej ojczyzny. Konkurs adresowany był dla uczniów szkół podstawowych województwa podkarpackiego. Rywalizacja toczyła się w trzech kategoriach wiekowych: klasy I-III, klasy IV-VI oraz klasy VII-VIII szkoły podstawowej, jak również w kategoriach tematycznych:
• Mała ojczyzna w obiektywie.
• Moja mała ojczyzna- promotor ekologii.
• Portrety wybitnych osobowości regionu.
• Twórcze miejsca. Pracownie artystyczne, kluby sportowe, domy kultury, galerie i inne miejsca otwarte na kulturalne spotkania i działania oraz w kategoriach ze względu na formę pracy.
W bieżącym roku szkolnym na konkurs wpłynęło 254 prace z 31 szkół.
Wybór był bardzo trudny ze względu ilość, różnorodność i innowacyjność prac, które wpłynęły na konkurs. Kryteriami oceny były zawartość merytoryczna pracy, forma wykonania; estetyka i staranność, bogactwo wykorzystanych źródeł, wkład własny oraz oryginalność. Jury nagrodziło i wyróżniło 78 prac. Dzięki hojnemu wsparciu sponsorów i przyjaciół szkoły, 52 osób otrzymało nagrody rzeczowe i wyróżnienia.
Nasza Uczennica z kl. VII a Wiktoria Potok zdobyła Wyróżnienie w XXI edycji konkursu wojewódzkiego „Moja miejscowość i region są piękne”.
Gratulujemy!