Kolejne dwa „złota”

W dniu 20.05.2011r. w hali sportowej Zespołu Szkół Publicznych w Straszęcinie odbył się Wojewódzki Finał Gimnazjady w badmintonie dziewcząt i chłopców. Nasza Szkoła po raz kolejny w tym roku szkolnym miała zaszczyt gościć najlepszych gimnazjalistów i gimnazjalistek z województwa podkarpackiego .

Drogą eliminacji do finału zakwalifikowało się po osiem najlepszych szkół z całego Podkarpacia. Gimnazjum ze Straszęcina reprezentowali zarówno chłopcy jak i dziewczęta. Wśród ośmiu drużyn dziewcząt najlepsza okazała się ekipa reprezentująca naszą szkołę. Nasze dziewczyny zdeklasowały wszystkie szkoły zdobywając I miejsce, a tym samym złote medale, choć nie było to łatwe, gdyż miały do pokonania m.in. medalistki i uczestniczki Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży . Jednak zadanie zostało wykonane na piątkę z plusem .Aby nie być w tyle nasi chłopcy również nie pozostawili złudzeń i bezapelacyjnie wygrali wszystkie swoje mecze i stanęli na najwyższym stopniu podium. Tytuły najlepszego Gimnazjum w województwie podkarpackim dla Naszej Szkoły wywalczyli: Katarzyna Gruszka, Anita Mielniczek, Magdalena Machnik, Gabriela Ślisz oraz Konrad Zaucha, Rafał Gurga i Maciej Jajkiewicz.

Opracował : Piotr Skrzek