Sprzątanie świata

Dnia  20 września  w naszej szkole odbyła się akcja sprzątania świata, w której nasza klasa też wzięła udział. Uzbrojeni w foliowe worki i ochronne rękawice udaliśmy się w teren. Nikt z nas nie spodziewał się, że tak dużo śmieci jest w Straszęcinie. Wszyscy ochoczo zabrali się za sprzątanie naszego świata, a najbardziej Szymon.  Zabraliśmy ze sobą tylko 3 worki nie sądząc, że potrzeba będzie dużo większa. Z pomocą przyszli nasi koledzy, którzy mieszkają niedaleko  i przynieśli z domu jeszcze 4 worki.

Wszystkie zapełniliśmy po brzegi i nawet mieliśmy trudności z ich doniesieniem do szkoły. Wszystko zakończyło się pomyślnie, tylko zmęczeni musieliśmy jeszcze zostać na jednej lekcji. Niestety 3 kolegów ze zmęczenia nie dało rady i musieli u… do domu.