Tajemniczy ogród

W dniu 05.11.2013 r. nasza klasa wraz z klasą V pojechała na wycieczkę do Tarnowa. O godz. 7:45 wszyscy przyszliśmy do szkoły. Wyjechaliśmy punktualnie o godz. 8:00. Podróż autobusem nie trwała długo i już po około 40 min. podjechaliśmy przed teatr. Wybraliśmy się na sztukę teatralną pt. „Tajemniczy ogród” przygotowaną przez Teatr im. Ludwika Solskiego w Tarnowie. Przedstawienie w reżyserii Tomasz Obara. W teatrze nauczyciele jeszcze raz przypomnieli nam zasady zachowania się, a potem weszliśmy na salę teatralną.

Przedstawienie było o losach pewnej dziewczynki imieniem Mary i o tym jak odnalazła tytułowy tajemniczy ogród. Osierocona 10-latka, Mary Lennox, przybywa do Anglii do swojego jedynego krewnego, wuja Archibalda. Pojawienie się nowego mieszkańca w ponurym domu na wrzosowisku odmienia życie wielu osób. W połowie spektaklu zadzwonił dzwonek, co oznaczało, że rozpoczęła się przerwa. Czekaliśmy z utęsknieniem na kolejny dzwonek i gdy się rozległ, wszyscy pośpiesznie udaliśmy się na kolejną część przedstawienia. Z uwagą i skupieniem wpatrzeni byliśmy w aktorów, w dekoracje, wsłuchani w piosenki i w treść przedstawienia. Obsada spektaklu była doskonała. Podobały nam się w przedstawieniu efekty akustyczne, rekwizyty, światła oraz muzyka. Najlepsze efekty były podczas burzy i prawdziwego deszczu. Bardzo podobały nam się kostiumy; były starodawne, ale ciekawe. Aktorzy świetnie grali swoje role. Światła były dokładnie dobrane do poszczególnych scen. Rekwizyty były dopasowane do scenografii. Po przedstawieniu pełni wrażeń przeszliśmy na małe „co nie co” czyli do McDonalda. Kiedy nasze brzuchy-łakomczuchy były napełnione udaliśmy się do autobusu i wróciliśmy do Straszęcina. Po drodze wspominaliśmy to wspaniałe widowisko, polecamy je wszystkim, szczególnie tym, którzy lubią tajemnice.

Opracowała: Martynka Burdzy