Spotkanie z Marią Konopnicką

Uczniowie naszej klasy poznali już wszystkie litery i potrafią czytać. Część z nas już od dawna często wypożycza książki z biblioteki szkolnej. Jednak dopiero od 30 kwietnia są pełnoprawnymi  czytelnikami .  W tym dniu spotkali się z Marią Konopnicka - patronką naszej sali - która opowiedziała o sobie i zaprosiła nas do swojego dworku w Żarnowcu. Uczniowie klasy I wraz z Jankiem Wędrowniczkiem na czele  zabrali wszystkich w podróż wraz z  panną Borówczanką, jaskółeczką,  Stefkiem Burczymuchą, Pimpusiem Sadełko oraz innymi postaciami stworzonymi przez naszego gościa.

Młodzi czytelnicy z powagą  wypowiedzieli słowa przyrzeczenia, a  następnie otrzymali pamiątkowe dyplomy. Pierwszoklasiści są wdzięczni za pomoc w organizacji oraz uczestnictwo w tym wydarzeni: Pani Dyrektor, Pani Wiesi, swojej Wychowawczymi oraz uczennicy klasy 3 gimnazjum- Andżelice.