Jak przygoda to tylko w Warszawie

W dniach  5-6 maja 2041 r uczniowie naszej klasy uczestniczyli  w wycieczce do Warszawy. , na która czekali wszyscy z utęsknieniem. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od Zamku Królewskiego.Na placu zamkowym uwagę zwraca kolumna Zygmunta. Następnie przeszliśmy na Stare Miasto, stoi tam pomnik Syrenki. Kolejnym punktem zwiedzania był  pomnik Małego Powstańca.

Pałac Prezydencki zrobił na nas szczególne wrażenie, Warto było zwiedzić to miejsce. Wygląda zupełnie inaczej niż w telewizji. Podziwialiśmy również zmianę warty przy  Grobie Nieznanego Żołnierza . Pałac Kultury i Nauki pozwolił nam spojrzeć na Warszawę z lotu ptaka. Kolejnym punktem wycieczki były Łazienki. Spędziliśmy tam dużo czasu. Pośród pięknej zieleni widnieje pomnik Fryderyka Chopina. Największą furorę zrobił jednak tzw. Pałac na wodzie. W szczególności nie sam budynek, a to co znajdowało się przed nim: przepiękne pawie. Jak się okazało są one stworzone do gwiazdorstwa. Chętnie pozowały do zdjęć. Nikomu nie udało się nawet jednego z pawi nakłonić do rozłożenia ogona.Następnie poszliśmy zwiedzić Powązki na których był pomnik ofiar katastrofy smoleńskiej , a także gdzie pochowani byli m.in. Kazimierz Gorski czy Kamila Skolimowska .Na  cmentarzu wojskowym  odwiedziliśmy groby bohaterów „ Kamieni na szaniec” Najważniejszym punktem kolejnego dnia pobytu w Warszawie było zwiedzenia Centrum Nauki Kopernik. Jest to wspaniały ośrodek nauki, którego misją jest rozbudzanie ciekawości, wspomaganie samodzielnego poznawania świata i uczenia się. Wszyscy mogliśmy poznawać prawa nauki poprzez samodzielne przeprowadzanie doświadczeń na interaktywnych wystawach. Mieliśmy okazję własnoręcznie dokonywać wielu doświadczeń naukowych, zobaczyć na własne oczy mechanizmy funkcjonowania ludzkiego organizmu, urządzeń, wszechświata Wycieczka do Warszawy to naprawdę niesamowite przeżycie. Jest tam wiele ciekawych miejsc wartych obejrzenia.