Hałas szkodzi zdrowiu

Hałas jest jednym z najniebezpieczniejszych wrogów człowieka, ma on ujemny wpływ na zdrowie. W marcu uczniowie uczestniczyli w projekcie „Hałas szkodzi” mającym na celu ograniczenie hałasu. Uczniowie wspólnie ustalili, gdzie jest najgłośniej w szkole i co można zrobić, aby korytarz szkolny sprzyjał odpoczynkowi między lekcjami. Wszyscy jednogłośnie stwierdzili, że najprzyjemniej jest spędzać czas tam gdzie jest cicho.  Wtedy nie czujemy się zmęczeni, jest przyjemnie, można słuchać swoich rozmówców.

Jeden z uczniów powiedział, że na zmniejszenie hałasu jest jedna najlepsza rada - „to zmiana naszego zachowania”. Zamiast wrzeszczeć, piszczeć możemy mówić do siebie i bawić się ciszej. Może zacząć wybierać „Króla Ciszy”?