Wycieczka

15 kwietnia uczniowie naszej klasy uczestniczyli w spotkaniu w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Dębicy. Jako czytelnicy biblioteki szkolnej mieli możliwość porównania obu tych miejsc, gdzie królują książki. Dzieci mogły także przejść między regałami w wypożyczalni i czytelni dla dorosłych. Dowiedziały się, jak można zostać czytelnikiem biblioteki publicznej oraz jak należy się w niej zachować. Aktywnie uczestniczyli w inscenizacji wiersza Jana Brzechwy „Rzepka” i wykazali się dużą wiedzą w quizie na temat  znajomości bohaterów dziecięcych książek.

Każde dziecko otrzymało zakładkę do książki, a za ciekawe spotkanie dzieci przekazały paniom bibliotekarkom gorące podziękowania. Następnym punktem programu wycieczki była wizyta w cukierni „ Wiktor” gdzie  na wszystkich czekała pizza i lody. Po tak smacznym poczęstunku wiele radości sprawił dzieciom ruch na świeżym powietrzu na osiedlowym placu zabaw. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że ten wyjazd był bardzo udany.