ZWIERZĘTA TO NIE PRZEDMIOTY!

12 maja już jako uczniowie I klasy odwiedziliśmy nasze ukochane przedszkole i salę, w której spędziliśmy ostatni rok. Skorzystaliśmy z zaproszenia pani wicedyrektor Agnieszki Czapigi i uczestniczyliśmy w niecodziennym spotkaniu. Celem jego było kształtowanie wśród dzieci szacunku do wszystkich form życia. Poprowadziła je aktorka, Pani Ewa Zapała, z Teatru Baśni i Bajki Eziss z Tarnowa. Głównym bohaterem tego widowiska była suczka rasy westhighland white terier.

Biały, mały, obdarzony miłością i bardzo serdeczny piesek, który zauroczył nas wszystkich. Uczniowie naszej klasy dowiedzieli się, w jaki sposób bezpiecznie podchodzić do psa, głaskać go i przytulać. Poznali zasady zachowania, które należy przestrzegać podczas ataku agresywnych psów oraz jakie są obowiązki i odpowiedzialność właściciela czworonoga. Dzieci nauczyły się również numeru alarmowego i tego jak go wykorzystać. Spotkanie to było swego rodzaju dogoterapią i pomogło niektórym uczniom przełamać strach przed zwierzętami. Wszyscy zaś na długo zapamiętamy hasło często wypowiadane przez panią Ewę: „Zwierzęta to nie przedmioty!”.