Wycieczka do Krakowa

21 maja uczniowie naszej klasy  wraz ze swoimi rodzicami wyjechali na wycieczkę do Krakowa. Gród Kraka przywitał nas niebem zasnutym chmurami, ale nie przeszkodziło to nam w realizacji programu wycieczki.  W ZOO spędziliśmy kilka godzin na obserwacji zwierząt z różnych rejonów świata.  Szczególną sympatię wśród dzieci wzbudziły małe kucyki i osiołki, które ochoczo nastawiały głowy, żeby je pogłaskać.

Pobyt w Ogrodzie Zoologicznym dostarczył dzieciom wielu  wrażeń i radości, był dla nich wspaniałą lekcją przyrody przeżytą w ciekawym i atrakcyjnym miejscu. Następnym punktem programu wycieczki był Wawel z dziedzińcem i  Katedrą. Dużo emocji towarzyszyło dzieciom podczas zejścia krętymi schodami do Smoczej Jamy i spotkanie z wawelskim smokiem. Niestety, smok chyba wystraszył się naszych rycerzy z mieczami i tarczami bo nie miał odwagi na pokazanie ognia ze swej paszczy.  To nie był  koniec atrakcji bo nad brzegiem Wisły czekał na nas statek „Legenda”, którym popłynęliśmy na godzinny rejs. Sprawił on wszystkim dużą frajdę.  Ostatnim punktem naszego programu było wejście na Kopiec Krakusa. Mimo wielu godzin spędzonych na zwiedzaniu miasta dzieci wykazały się niebywałą kondycją i pokonanie drogi na szczyt kopca nie było dla nich trudnością. W nagrodę mogli podziwiać panoramę miasta Krakowa, do którego na pewno jeszcze powrócimy.