Z wizytą w Dębicy

12.06.2015r. klasa I B i II SP wraz z wychowawcami – Aldoną Kowalik i Marią Świstak wybrały się na wycieczkę do Dębicy. Pierwszym celem naszej podróży była wizyta w siłowni „Herkules” przy ulicy Kolejowej. Mogliśmy na własnej skórze przekonać się, że wizyta w siłowni to przyjemność z pożytecznym. Próbowaliśmy swoich sił na bieżni, rowerkach, ławeczce, a nawet przy worku bokserskim.

Następnie przeszliśmy spacerkiem do Domu Kultury „Mors” Miejskiego Ośrodka Kultury przy ul. Sportowej, gdzie Fundacja „Uśmiech Dziecka” oraz Niepubliczna Szkoła Podstawowa Weldon School przedstawiły spektakl teatralny pt.: „Mały Książę” wg. Antoinea de Saint-Exuperego. Przedstawienie zostało przygotowane w ramach akcji „Pomoc dla Jakuba”.  „Mały Książę”, to niezwykła opowieść przeznaczona zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Narratorem przedstawienia był pilot, któremu zepsuł się samolot i zmuszony został do wylądowania na pustyni. Pewnego dnia pojawił się obok niego mały chłopiec, tytułowy bohater – Mały Książę, który opowiadał mu swoją historię. Podróżował on po różnych planetach, poznawał interesujące postaci i starał się odnaleźć prawdziwego przyjaciela. W czasie podróży dowiedział się czym jest przyjaźń i miłość oraz co to znaczy być odpowiedzialnym za drugą istotę. Po spektaklu udaliśmy się jeszcze na pyszne lody z posypką do pobliskiej cukierni. Niestety czas płynął zbyt szybko i musieliśmy wracać do szkoły, gdzie czekał na nas obiad i rodzice.

To była udana wycieczka!!!