Andrzejki w pizzerii „Pietro party”

Dnia 17.11.2015 r. udaliśmy się na wycieczkę do pobliskiej pizzerii „Pietro Party” w Czarnej, która została zorganizowana z okazji zbliżających się Andrzejek. Celem wycieczki było zapoznanie dzieci z wyglądem i wyposażeniem pizzerii. Uczniowie dowiedzieli się również, na czym polega praca w tym miejscu i w jaki sposób przygotowuje się pizzę. Dzieci miały możliwość przypomnienia sobie zasad kulturalnego zachowania się w pizzerii, a także przy stole podczas posiłku.

Ponadto miały okazję zobaczenia pieca, w którym piecze się pizzę oraz wzięli udział w profesjonalnym pokazie robienia pizzy przez pana Piotra. Dzieci miały możliwość samodzielnego wykonania swojej pizzy ze swoimi ulubionymi składnikami. Oprócz tego spędziły miło czas na placu zabaw, karmiły kucyka, owcę i alpakę. Grały w piłkarzyki, cymbergaja i bilarda. Miały również okazję potańczyć i poczuć się jak na prawdziwej dyskotece. Chętni mogli wziąć udział w konkursie plastycznym z atrakcyjnymi nagrodami ufundowanymi przez właściciela. Na zakończenie wręczyliśmy upominek – niespodziankę dla pana Piotra, który wykonaliśmy z pomocą mam z klasy II A.

Wycieczka była bardzo udana. Wszyscy wrócili w doskonałych humorach. Długo będziemy ją wspominać.