Świąteczne pierniki

Dnia  17.12.2015r. zaczęliśmy przygotowywania do klasowej wigilii. Choinka była już ubrana,a my zabraliśmy się do przygotowywania świątecznych pierników. Pomagały nam w tym mamy Klaudii i Patrycji. Mama Klaudii przygotowała ciasto piernikowe, powiedziała jakich użyła składników do jego wyrobienia. Każdy z nas dostał kawałek ciasta i samodzielnie je rozwałkował,a następnie  wykroił ciastka przygotowanymi foremkami.

Po upieczeniu w szkolnej kuchni, przyszedł czas na ich ozdabianie. Pierniczki ozdobione zostały kolorowym lukrem i słodkimi posypkami przyniesionymi przez dzieci z domu. Gotowe ciastka będą czekały na naszą wigilię klasową. Podczas przygotowywania pierników wszyscy bardzo się starali i zgodnie współpracowali. Chociaż do Świąt Bożego Narodzenia jeszcze cały tydzień w naszej klasie już zapanował świąteczny nastrój.