Wizyta w kuchni

Realizując temat związany ze zdrowym jadłospisem dzieci z grup "Muchomorki" oraz "Wiewiórki" w dniu 07.03.2016r  gościły u siebie panią kucharkę oraz panią intendentkę. Dzieci poznały przedszkolny jadłospis oraz podstawowe zasady zdrowego odżywiania. Zapoznały się ze strojem i pracą kucharza a następnie udały się do kuchni przedszkolnej , w której poznały narzędzia kuchenne oraz ich przeznaczenie.

Przedszkolaki miały możliwość porównać wielkość garnków i niektórych naczyń, z których panie korzystają przygotowując posiłki dla dzieci. Dużym zainteresowaniem cieszył się magazyn, w którym Pani intendentka przechowuje zakupione produkty na półkach, w skrzyniach, a mięso lub inne towary znajdują się w lodówkach i zamrażarkach.