Konkurs recytatorski

Dnia 18.03.2016 w naszym przedszkolu odbył się konkurs recytatorski pod hasłem „Brzechwa i Tuwim dzieciom”. Celem konkursu było przybliżenie dzieciom twórczości polskich poetów, popularyzacja literatury dziecięcej, dostarczanie przedszkolakom doznań estetycznych oraz wspieranie działań twórczych dzieci w różnych formach aktywności.  W konkursie brało udział 15 dzieci w dwóch kategoriach wiekowych 3 -4 latki i 5- 6 latki.

Mali artyści zaprezentowały swoje ulubione wiersze tj. „Kaczka Dziwaczka”, „Murzynek Bambo”, „Okulary”, „Zosia Samosia”, „Psie smutki”, „Kotek”, „Taniec”, „Tańcowała igła z nitką”. Konkurs przebiegał w miłej i życzliwej atmosferze. Dzieci wykazały się dużą umiejętnością interpretacji i znajomości tekstu poetyckiego, ruchu scenicznego i dykcją. Każdy uczestnik konkursu otrzymał pamiątkowy dyplom i upominek. Wszystkim uczestnikom i opiekunom dziękujemy za przygotowanie do konkursu.