Święto Flagi

„Czerwień to miłość, biel serce czyste,

piękne są nasze barwy ojczyste”

2 maja obchodzony jest Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. My także postanowiliśmy uczcić nasze barwy ojczyste – po poznaniu  symboli narodowych i najważniejszych miejsc w Polsce, zorganizowaliśmy obchody tego święta w miejscowości Straszęcin w dniu 29 kwietnia. Wszystkie dzieci z przedszkola brały w tym dniu udział w obchodach, które były okazją do przypomnienia sobie symbolicznej wymowy barw polskiej flagi i to, jak symbole narodowe należy szanować. Było bardzo uroczyście, dzieci spacerując rozdawały każdemu napotykanemu mieszkańcowi flagę. Aby  rozbudzić i utrwalić u przedszkolaków poczucie tożsamości narodowej i szacunek dla narodowych symboli w naszym przedszkolu organizowane są różnorodne zajęcia nawiązujące do świąt państwowych.