W bibliotece

W dniu 6 maja dzieci z grupy IV i V odwiedziły Bibliotekę Szkolną. Dla wielu z nich, była to pierwsza wizyta w domu, gdzie „mieszka książka”. Tematem spotkania było zapoznanie dzieci z biblioteką. Przedszkolaki miały możliwość przejść między regałami. Dowiedziały się jak można stać się  czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachować.

Dzieciom bardzo spodobały się kolorowe i bogato ilustrowane książki, które z chęcią oglądały. Głównym tematem było zwrócenie uwagi na budowę książki oraz jak o nią dbać. Spotkanie w bibliotece nie mogło się odbyć bez głośnego czytania,  dlatego pani Ania przeczytała dzieciom bajkę oraz rozdała kolorowanki z postaciami z przeczytanej książeczki. Bardzo dziękujemy za spotkanie.