Bałtowskie przygody

W pewien czerwcowy czwartek (09.06.2016r.) grupa Krasnalków wraz z rodzicami i paniami przedszkolankami, wybrała się na wycieczkę autokarową do Bałtowa. Pierwszym punktem wycieczki, było zwiedzanie Zwierzyńca Górnego. Oglądane przez okna amerykańskiego autobusu zwierzęta ( lamy, jelenie, wielbłądy, strusie itp.) wprawiły w zachwyt zarówno dzieci jak i ich rodziców.

Podobną atrakcją okazał się Zwierzyniec Dolny wraz z ciekawymi okazami zwierząt i ptaków. Kolejny etap wyprawy to wioska czarownic tzw. Sabathówka. Przedszkolaki miały okazję zobaczyć jak żyją bohaterki bajek, jak przyrządzają swoje tajemnicze mikstury i co robią w wolnym czasie. Dzieci pokonały pajęczynowy tor przeszkód oraz zwiedziły tajemnicze korytarze prowadzące do chatki na kurzej nóżce. Po pożegnaniu sympatycznych czarownic, podróżnicy udali się do Parku Dinozaurów. Podobizny wymarłych gadów  zadziwiły dzieci swoimi naturalnymi rozmiarami. Wszyscy z zaciekawieniem słuchali opowiadań przewodnika i chętnie robili sobie zdjęcia przy ogromnych prehistorycznych stworach. Następnie, przedszkolaki uczestniczyły w zajęciach paleontologicznych i za pomocą łopatek i pędzelków odkopały szczątki gadów. Po długim zwiedzaniu przyszła kolej na relaks. Krasnalki miały okazję skorzystać z atrakcyjnie urządzonego placu zabaw oraz udały się na długo oczekiwanego  grilla. Po zjedzeniu posiłku i krótkim odpoczynku, wszyscy w dobrych humorach wsiedli do autokaru i z uśmiechem wrócili do przedszkola.