Kolorowy tydzień

Miniony tydzień okazał się bardzo kolorowy dla wszystkich przedszkolaków. A wszystko za sprawą kolorowej akcji, która polegała na obowiązkowym przebraniu w poszczególnych dniach oraz na wykonywaniu  różnorodnych zadań i ćwiczeń. Grupa II "Wiewióreczki" rozpoczęła tydzień od pomarańczowego koloru. Dzieci przyniosły w tym dniu pomarańczowe owoce i warzywa , z których zrobiliśmy sałatkę a następnie degustowaliśmy.

Ćwiczyliśmy w tym dniu zmysł smaku, dotyku oraz samodzielność podczas pracy. Wtorek- był zielonym dniem, podczas którego każde dziecko  przyniosło swoja zieloną zabawkę. Omawiając cechy, ćwiczyliśmy klasyfikowanie oraz przeliczanie zbiorów. Żółty kolor obowiązywał w środę i w tym dniu dzieci wcielając się w artystów wspólnie wykonywały duży żółty plakat ćwicząc sprawność manualną i współpracę w grupie. W czwartek "czerwone wiewiórki" utrwalając kolor, degustowały truskawki oraz uczestniczyły w zabawach mających na celu zapamiętanie jak największej ilości czerwonych rzeczy. Ostatni dzień - piątek, był niezwykle zabawny. Dzieci przebrane na biało z wymalowanymi twarzami, wcielały się w fryzjerów i fryzjerki  wykonując swoim kolegom i koleżankom  "szalone fryzury".