Spotkanie z żołnierzem

Dnia 2.09.2016 r. dzieci z naszego przedszkola spotkały się z szeregowym  z 34 BK pan. z Żagania. Żołnierz opowiadał przedszkolakom o swojej służbie, zaprezentował mundur polowy oraz wyjaśniał znaczenie kolorystyki stroju. Dzieci dowiedziały się, że żołnierze nie tylko bronią kraju, ale też pomagają w sytuacjach kryzysowych oraz biorą udział w misjach pokojowych poza granicami kraju.

Duże zainteresowanie wśród przedszkolaków wzbudziło wyposażenie żołnierskiego plecaka. Dzieci z uwagą słuchały wyjaśnień, po co żołnierzowi potrzebny jest hełm, maska przeciwgazowa i co żołnierz robi na poligonie. Dzieci miały okazje zadać wiele ciekawych pytań, przymierzyć żołnierskie nakrycie głowy. Tematyka wojskowa zainteresowała nie tylko chłopców, również dziewczynki w przyszłości chcą zostać żołnierzami. Bardzo dziękujemy panu Pawłowi za bardzo ciekawy dzień w naszym przedszkolu.