Spotkanie z policjantem

Dnia 13.09.2016 roku Nasze Przedszkole odwiedzili  funkcjonariuszeWydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Dębicy. Tematem tegorocznego spotkania była „Bezpieczna droga do przedszkola”. Dzieci z grupy III, IV i V w rozmowie z funkcjonariuszami nauczyły się jak prawidłowo zachować się na drodze i przechodzić przez jezdnię.

Spotkanie nie ograniczyło się jednak tylko do teorii. Przekazane informacje przedszkolaki miały okazję wykorzystać w praktyce. Razem bowiem z panią policjantką i panem  policjantem udały się na przejście dla pieszych, gdzie po przypomnieniu odpowiednich zasad pod nadzorem funkcjonariuszy dzieci prawidłowo przechodziły na drugą stronę jezdni. Miłą atrakcją dla wychowanków  był także udział w akcji „Jabłko czy cytryna”, której celem było zwrócenie uwagi kierowców na konieczność bezpiecznego zachowania się na drodze wszystkich uczestników ruchu drogowego. Zatrzymywani kierowcy kontrolowani byli w szczególności za zachowanie odpowiedniej prędkości, używania pasów bezpieczeństwa, trzeźwości oraz stosowania fotelika dla dziecka. Gdy jechali zgodnie z przepisami otrzymywali z rąk dzieci jabłko, natomiast w przypadku popełnienia wykroczenia, cytrynę. Miłym zaskoczeniem zarówno dla mundurowych, jak i dzieci było to, że zaledwie dwóch kierowców zmuszonych było do spożycia bardzo kwaśnej cytryny. Robili to jednak z uśmiechem, dziękując za zwróconą uwagę. Atrakcyjnym akcentem kończącym spotkanie było oglądanie radiowozu i wyposażenia potrzebnego policjantom w codziennej pracy.

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY