Na wycieczce w Oblęgorku

I mamy już pierwszy wyjazd na swoim koncie. W piątek 30.09 uczestniczyliśmy w wycieczce w Góry Świętokrzyskie. Celem wyjazdu było zwiedzenie dworku w Oblęgorku, gdzie znajduje się muzeum poświęcone patronowi naszej szkoły Henrykowi Sienkiewiczowi. Bardzo nam się tam podobało, a pani przewodnik opowiadała nam bardzo ciekawie o losach pisarza. Widzieliśmy również najstarsze drzewo w Polsce - dąb Bartek przedstawia się naprawdę okazale, ale jako staruszek wymaga wielu podpórek, które nie dodają mu uroku.

Na zamku w Chęcinach mogliśmy postrzelać z prawdziwego łuku oraz założyć na siebie dawne hełmy. Najbardziej zaskoczył nas ciężar mieczy jakie tam były wystawione (nie wszyscy nawet próbowali je podnieść) - współczuliśmy dawnym rycerzom. Bardzo podobała nam się jazda kolejką na Święty Krzyż,  prędkość była zawrotna jakieś 5 km na godzinę. Szkoda tylko, że tak krótko się jedzie. Każdy z nas zakupił jakieś pamiątki i zadowoleni wróciliśmy do domu.